Emoties uit de klassieke oudheid

Collegereeks Mythologie

beeld bij cursusreeks

di 18 nov 2025
t/m di 16 dec 2025
inloop vanaf 13:45 uur
aanvang 14:00 uur
duur ca. 150 minuten
€ 100,00

Marionne van de Camp geeft in november en december 2025 een boeiende collegereeks op vier dinsdagmiddagen, over emoties uit de klassieke oudheid in vergelijking met nu. We spreken over woede, schaamte, trots, liefde en empathie.

Meld je direct aan!

Emoties uit de klassieke oudheid en hun moderne equivalenten: welke perspectieven levert dat op? Marionne van de Camp neemt ons mee in deze boeiende collegereeks van vier middagen. Aan de hand van tekstfragmenten uit de Griekse mythologie wordt de context van toen en de actualiteit van nu geschetst; afbeeldingen van schilderijen en beelden maken het verhaal levendiger, evenals toneelscenes en interactie.

de dood van Julius Caesar door Vincenzo Camuccini (22 February 1771 – 2 September 1844)

 

In de klassieke oudheid hadden emoties niet dezelfde status of betekenis als in onze moderne, vaak psychologische of individualistische visie. Menselijke en goddelijke emoties waren niet vooral innerlijke gevoelens, maar krachten die relaties, orde en moraal structureerden. De Grieken zagen ze als bruggen tussen mens, gemeenschap en kosmos.
De vergelijking tussen Toen en Nu opent prachtige perspectieven over cultuur, moraal en identiteit.

De prijs voor vier colleges bedraagt € 100.

Marionne van de Camp

Marionne van de Camp
Marionne van de Camp

Marionne van de Camp is neerlandica en studeerde aan de toneelacademie in Maastricht. Zij is theaterdocent en regisseur en werkt als trainer/coach. Haar fascinatie voor de klassieke oudheid inspireert haar tot het geven van interessante collegereeksen.

 

Aanmelden voor Emoties uit de klassieke oudheid

Praktische informatie

2025-11-18 Emoties uit de klassieke oudheid

Datums dinsdagen 18 november en 2, 9 en 16 december 2025
Inloop vanaf 13:45 uur
Aanvang 14:00 uur
Eindtijd 16:30 uur
Entree € 100,00
Geen Vriendenkorting

Lees de Algemene Voorwaarden m.b.t. verkoop van tickets en deelname activiteiten.

Voor vragen en/of opmerkingen over deze activiteit kun je contact opnemen via marionnevdcamp@gmail.com

Het Gele Huis is een kleinschalige locatie en dat betekent dat er sprake kan zijn van een maximum aantal gasten bij een activiteit. Zoals bij muziekuitvoeringen en lezingen. Het kan zijn dat je na aanmelding bericht ontvangt dat het maximum voor die activiteit is bereikt en dat je op een wachtlijst staat. Dit heeft te maken met het aantal plaatsen, veiligheidsaspecten, gasten en vrijwilligers. We willen daar zorgvuldig omgaan en rekenen op begrip. Meld je dan ook tijdig aan als je een activiteit wil bijwonen.