Op zaterdagmiddag 28 maart 2026 is er mooie poëzie en relaxte muziek te bewonderen in Het Gele Huis te Princenhage. Er zijn drie optredens van dichters, Saskia van den Brand, Miss Alice Wonders en Kees en Kat. En muziek van twee singer-songwriters: Lola Mey en Deborah Jacobs.
Saskia van den Brand

Saskia van den Brand leerde zichzelf als kind dat je vervelende ervaringen van je af kunt schrijven, maar dat het helpt als je een hoopvol einde verzint.
Ze schrijft veel over vrijheid, jezelf kunnen zijn en gevoelens. Vandaag leest zij gedichten voor uit onder andere haar nieuwe boek Stralend op het podium. Daarnaast leest zij losse gedichten voor over de natuur.
Laat je verrassen door de kunstenaar die zelf nooit ouder wordt dan acht. En stiekem hoopt dat dat ook geldt voor haar publiek.
Miss Alice Wonders
Miss Alice Wonders is een burlesque performer die theatrale acts creëert rond verbeelding, transformatie en controle. Haar werk balanceert tussen mystiek en kracht en speelt zich af in het Land of Wonders, haar eigen verhalende universum. Alice’s Awakening ontvouwt zich in het mystieke VeilMoon Forest een verborgen kracht, waarbij ingetogenheid plaatsmaakt voor een nieuwsgierige, maar ook bewuste keuze voor vrijheid en eigen verlangen.

Kees en Kat

Kees en Kat hebben elkaar gevonden, met name op het gebied van de zogenaamde erotische grafpoezie. Enigszins macaber en altijd tot de verbeelding sprekend beschrijven zij liefde en erotiek in het hiernamaals. Zij doen dit door digitaal te reageren op elkaars werk. Ze lezen de gedichten van elkaar, voelen de sfeer aan die de ander bedoelt, en schrijven in deze sfeer hun reactie of reflectie.
Soms gebeurt dat met het gevoel van in trance zijn, soms met een hoog bewust gevoel van urgentie, maar altijd aansluitend. Dit jaar hopen ze voor het eerst samen een dichtbundel uit te brengen.
Lola Mey en Deborah Jacobs
In deze editie van het cultuurpodium komen twee generaties vrouwelijke singer-songwriters samen. Lola Mey en Deborah Jacobs verzorgen een kort programma waarin ze zowel individueel als samen schitteren. Een ontmoeting tussen een frisse, jongvolwassen stem en stembanden met wat prettig levenscraquelé.
Lola schrijft al vanaf haar tienerjaren eigen liedjes en heeft in verschillende bands gespeeld, waar ze ook Deborah heeft leren kennen. Haar singer-songwriterrepertoire bestaat uit vele diverse en kleurrijke eigen nummers, zowel Engels- als Nederlandstalig. Daar zal ze vandaag wat van spelen, alsook één of meer covers van vrouwelijke artiesten die ze bewondert, als ode aan muzikale en sterke vrouwen.


Deb heeft een enorm repertoire. Om keuzestress te vermijden, laat ze zich leiden door haar muzikale actualiteit. Geïnspireerd door Internationale Vrouwendag (8 maart) brengt ze een kleine ode aan de vrouw in de muziekwereld. Denk daarbij in de eerste plaats aan singer-songwriters – inclusief zijzelf – en karaktervolle vertolksters.

